Pirts Muzeja apskate

Pirts Muzeju iespējams apskatīt individuāli vai grupā. Apmeklējumu vēlams iepriekš pieteikt, jo šobrīd Muzejam nav konkrēta darba laika – tas strādā pēc pieprasījuma.
Apmeklējuma laikā jebkurš var apskatīt Muzejā esošās pirtis un iegūt īsu informāciju no pieejamajiem aprakstiem. Ja vēlaties vairāk uzzināt par pirts vēsturi un attīstību Latvijā, ieteicams Muzeju apskatīt zinoša gida pavadībā.

Tel. 29459358

Gida pakalpojumi

Kvalitatīvi vadīta ekskursija Pirts Muzejā nodrošinās Jums maksimālu ieguvumu no Muzeja apmeklējuma. Iespējams, ka gida stāstītais liks turpmāk citām acīm paskatīties uz jebkuru pirti.
Ekskursija ar gidu Pirts Muzejā aizņems aptuveni stundu laika un tā ir iepriekš jāpiesaka.

Tel. 29459358

Iespēja nopērties melnajā pirtī

Pirti vislabāk var iepazīt, sēžot uz lāvas. Nekas cits nedos pilnīgāku priekšstatu par to kā pērušies mūsu senči kā vienīgi paša izsvīstie sviedri, saostais dūms un saņemtais pēriens. Pirts Muzeja īpašais piedāvājums ir melnās pirtis darbībā – te var pasūtīt lai viesu vajadzībām izkurina jebkuru pirti.
Ja plānojat pērties nelielā kompānijā (līdz 6 cilvēkiem), senču pēršanās veidam visvairāk pietuvinātas būs vēsturiskās pirtis. Tajās gan jārēķinās ar laikapstākļiem, jo priekštelpas ir simboliskas, toties iegūtais „kaifs” ne ar ko nesalīdzināms. Kurinātas tiek pārsvrā siltajā sezonā.
Lielāku kompāniju vajadzībām (līdz 20 cilvēku sastāvā) Pirts Muzejā ir uzcelta jaunā lielā Melnā pirts. Tajā ir plaša pērtuve, kamīntelpa un terase atpūtai pēc pēršanās, tādēļ šo pirti var vienlīdz ērti izmantot visu gadu.
IEVĒRĪBAI! Katru melno pirti jākurina 6-8 stundas līdz tā gatava lietošanai, tādēļ to var pasūtīt agrākais uz nākamo dienu. Ja vajag tūliņ, Muzejs iespēju robežās var piedāvāt labas ar malkas krāsnīm aprīkotas baltās pirtis, kas gatavas stundas laikā. Garu met un slotas lieto visās pirtīs.

Tel. 29459358

Publiskā pirts Muzeja Lielajā Melnajā pirtī

Uz plašāku auditoriju mērķēts piedāvājums par demokrātisku cenu – publiskā melnā pirts - domāts tam, lai pēc iespējas vairāk cilvēku kaut reizi dzīvē apmeklētu melno pirti. Maksimālais dalībnieku skaits ir 20 cilvēku.
Publiskās pirts pasākumi Muzejā notiek katru otro svētdienu, ja vien kādi blakus apstākļi neievieš grafikā korekcijas. Precīzu informāciju par tuvāko pieejamo publiskās pirts datumu var iegūt Pirts Muzeja facebook kontā.
Publiskajā pirtī Muzejā bieži satiekas dažādi iepriekš nepazīstami pirts lietās zinoši cilvēki, notiek pieredzes apmaiņa. Vēlams dalību iepriekš pieteikt, lai tiktu garantēta vieta, bet var arī paveikties apmeklēt Muzeju laikā, kad notiek publiskā pirts un pievienoties tiem, kas jau pirtī.

Tel. 29459358

Zāļu pirts

Zāļu pirts ir neaizmirstams baudījums, īsts vasaras pasākums, kur ļoti īpašā veidā var sajust dabas spēku. Tā tiek piedāvāta baltajā pirtī, jo melnajās dūmu aromāts neļauj pilnībā izjust smaržu dažādību. Par zāļu pirts sagatavošanu jāvienojas vismaz 2 dienas iepriekš. Ietilpst: 3 veidu pirtsslotas, aromātiskās slotiņas, papardes lāvu noklāšanai, zāļu tējas, bērzu sulas, pieejami arī pirtnieka pakalpojumi.

Tel. 29459358

 

Izziņas ekskursijas bērnu grupām

Brīvdabas pasākums pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, kura gaitā vienkārši un saprotami izskaidro, kāpēc, kādā veidā radusies pirts, apskata muzeja pirtiņas, iziet nelielu taku dabā, vērojot augus un īsi pastāsta par augu vākšanu tējām un slotām, parāda kā sien pirtsslotu. Orientējoši stundas garumā. Pēc ekskursijas var sarīkot pikniku kādā no muzeja piknika vietām, parotaļāties bērnu laukumā.

Tel. 29459358

Radošā darbnīca: pirtsslotu siešana, slotās izmantojamie augi

Praktiski noskaņotiem cilvēkiem, kam ir vēlme iemācīties vai pilnveidot tiešā veidā ar pirts kultūru saistītu prasmi, Pirts Muzejs piedāvā iesaistīties radošajā darbnīcā. Šeit var pamācīties siet pirtsslotas, vienlaikus apgūstot pamata zināšanas par augiem, ko izmanto pirtī. Rezultātā katram jāiegūst paša sasieta pirtsslota. Aizņems kā minimums stundu, bet darbnīcā aizvadītais laiks lielā mērā atkarīgs no cilvēku skaita un ieinteresētības. Prasme sasiet savai rokai piemērotu pirtsslotu var noderēt ļoti plašam cilvēku lokam - katram, kas kaut reizi dzīvē nolēmis ieiet pirtī.

Tel. 29459358

Individuālas konsultācijas un semināri par to, kā izbūvēt ērtu un labu pirti

Pirts Muzeja saimnieks ir pirts būves speciālists ar 20gadu pieredzi šajā jomā, Somijas lielākā pirts krāšņu un piederumu ražotāja firmas „Harvia” ilggadējs pārstāvis Latvijā. Konsultāciju un semināru laikā iespējams noskaidrot, kas jādara, lai iecerētās pirts vietā neiegūtu karstu, pēršanās vajadzībām slikti piemērotu istabiņu ar sliktu ventilāciju. Saimnieks labprāt dalīsies pieredzē gan par baltās (ar malku kurināmas vai elektriskās), gan melnās pirts izveidi. Tāpat varat konsultēties gadījumos, ja vēlaties izbūvēt tvaika vai infrasarkano pirti.

 

Tel. 29459358

Ieskats bišu ģimenes dzīvē

Bitēm ir ļoooti lielas ģimenes – 20 000 līdz 60 000 ģimenes locekļu, tur valda dzelžaina kārtība un stingri izteikta hierarhija. Izmantojot pieejamo aizsargaprīkojumu un ierīces, Pirts Muzeja saimnieki piedāvā ieskatīties kādā no viņu dravas stropiem. Pēc stropa apskates zināsiet, kur bites dzīvo un strādā, kā vairojas, ko ēd, un ko mēs galu galā no viņām iegūstam. Acīgākie mācēs atšķirt tranu no darba bites, un neticamas veiksmes gadījumā redzēsiet bišu māti – tas gan notiek reti.
IEVĒRĪBAI! Dravas apskate var notikt tikai saulainā laikā ar mērenu vēju, citādi bites būs niknas un kodīs. No bišu dzēlieniem dravā 100% nav pasargāts neviens, tādēļ bišu apskati iesakām tikai cilvēkiem, kas ir droši par sevi, ka viņiem nav alerģiskas reakcijas uz bišu indi (pumpa koduma vietā uzmetas katram, svarīgi lai nerodas elpošanas problēmas un sadzeltais nekrīt bezsamaņā) .

Tel. 29459358

Medus un mājražojumu degustācija

Pirts Muzeja saimnieki piedāvā nogaršot un iegādāties pašu dravā vāktu dažādu medu, pie viena nedaudz uzzinot par bitēm un to produktiem. Medus pieejams dažāda tilpuma iepakojumos (no 0.4kg līdz 1.3kg). No saldajiem medus ūdeņiem, kas neizbēgami rodas dravošanas procesā, tiek ražots destilāts, kas savukārt tiek izturēts uz bišu produktiem un ogām – iespējams degustēt arī šos mājražojumus (tikai pilngadīgiem!!)

Tel. 29459358
  • 1
  • 2
Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates