Pirts muzejs 2013. gadā

2013.gada sezonu atkal sākam ar talkošanu – ko uzpost lauku teritorijā atradīsies vienmēr. Paldies domubiedriem par ikgadējo atbalstu, mēs to patiešām augstu vērtējam!
Jūnijā Pirts Muzejā pabeigta multifunkcionālā izstāžu paviljona izbūve. Projekts tika īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvlitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Lasīt vairāk

Pirts muzejs 2012. gadā

2012.gada aprīlī lielās talkas dienā ar plašu vērienu iesākām šāgada lielos darbus Pirts muzejā. Bijām savākušies kupls pulks – vairāk kā 40 talcinieku. Sparīgi kopām teritoriju, retinājām bērzus, kas atbilstoši adresei („Birzes”) šeit aug milzīgā daudzumā. Katrs varēja darīt spēkiem un iemaņām atbilstošu darbu – viens zāģē, cits nes baļķus, griež zarus, kurina ugunskuru, vēl kāds rūpējas, lai talcinieki neciestu slāpes un izsalkumu. Kopā padarījām lielu un vērtīgu darbu, baudījām kopības sajūtu brīvā dabā. Galu galā arī iepriecinājām garāmbraucējus, jo vai katra mašīna piebremzēja, dažs labs uztaurēja

Lasīt vairāk

Pirts muzejs 2011. gadā

Top brīvdabas muzejs, kur uzzināt vairāk par pirtīm Latvijā un pasaulē, labi nopērties, pavadīt laiku pie dabas. Šeit ir iespējams noīrēt kādu no pirtīm un sarīkot izglītojošu atpūtas pasākumu.
Pašlaik, 2012.gadā, muzejā atrodamas 2 senas guļbūves pirtis no Latgales, viena no Kurzemes, savdabīgs celtnieku vagoniņš ar tajā iebūvētu pirti, jaunuzcelta melnā pirts, kā arī variācija par čigānu pirti tapšanas stadijā.

Lasīt vairāk

PIRTS MUZEJS 2010.GADĀ

Aizgājušajā 2010.gadā, neskatoties uz valstī valdošo krīzi, Pirts muzejs ir ieguvis vairākus jauninājumus. 
Gada interesantākais ieguvums ir melnā pirts no Kurzemes puses. Par to jāpateicas vispirms Ziedonim Kārkliņam, kurš mums piegādāja 21.gadsimta lielāko vērtību – informāciju par to, ka Vānes pagastā kādai ģimenei piederot interesanta pirts, ko viņi labprāt atjaunotu paši. Tomēr saimnieki ir ļoti aizņemti cilvēki un nedomājot, ka pirts tiktu pietiekami bieži lietota, lai tās renovācijā ieguldītu nepieciešamo laiku un līdzekļus, bet labprāt pirti atdotu kādam, kam tā būtu vairāk noderīga. Un tā - mīļš paldies Aijai un Ilmāram Renčiem, kas atdāvināja savu melno pirtiņu Pirts muzejam. Pavasarī devāmies uz Vāni apskatīt, vai ēka ir tik labā stāvoklī, lai to pārvestu, un jūlija beigās tā jau slējās Pirts muzeja teritorijā.

Lasīt vairāk

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates